Ocak Ayında Vizyona Girecek Filmler

2019 yılında da sinemalardan uzak kalmamanız için Ocak ayında vizyona girecek filmleri sizler için bir araya getirdik.

ARAF 2:Cin Bebek Doğuyor

 

  4 Ocak 2019 / (1s 24dk) / Korku

Yönetmen: Biray Dalkıran

Oyuncular:  Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songün, Recep Aktuğ

Araf 2 filmi, kendisine musallat olan cinden kurtulmaya çalışan bir kadının hikayesini izleyicilere aktarmaktadır. Filmde yer alan Kübra ve Ahmet karakterleri birbirlerini çok seven iki çifttir ve çiftin evlilik hayatında her şey yolunda gitmektedir; ta ki anlam veremedikleri bir olayla karşılaşıncaya kadar. Kübra uzun bir süre boyunca garip olaylarla karşı karşıya kalınca bir doktora gitmek ister ve doktorlar genç kadına sara teşhisini koyar. Kübra’nın eşi Ahmet yaşanılan bu olaylara bir türlü anlam veremezken bu olayın üstüne Kübra’nın babaannesinin ölüm haberini alırlar. Bu olanların ardından çift kilitli bir dolabın içinde muska bulurlar ve bunun ardından olayların ciddiyeti gün geçtikçe artmaya başlar. Kübra’ya musallat olan cin acımasız bir cin kabilesinden olan Cühenna Kabilesi’nin padişahıdır. Kübra kendisine musallat olan cinden kurtulabilmek için mücadele vermek zorunda kalır.

Peki Kübra bu acımasız kabileden olan cinden kurtulabilecek midir?

 

Wildlife (Yangın Yeri)

4 Ocak 2019 / (1s 45dk) / Dram

Yönetmen: Paul Dano

Oyuncular: Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal, Ed Oxenbould

Yangın Yeri filmi, babasının evinin yakınlarında bir orman yangınını söndürmek için evden ayrılmasının ardından yetişkin rolüne bürünmesi zorunlu olan küçük bir çocuğun hikayesini konu almaktadır. Ev hanımı olan annesi Jeanette ve profesyonel bir golfçü olan babası Jerry ile birlikte Montana’nın bir kasabasında yaşamakta olan Joe, bir gün babasının ani bir şekilde işten çıkarıldığını öğrenir ve babasının bu olanların ardından büyük bir yıkıma uğradığını görmektedir.  Tam bu esnada evlerinin yakınında çıkan orman yangınını gören Jerry hayattaki amacını kaybetmiş bir şekilde yangını söndürmeye çalışan ekibe katılmaya karar vermektedir. Jerry’nin gidişi Joe ve annesini derinden etkilemiştir. Bunun ardından Joe ailesini ayakta tutmak için çabalamaya karar vermektedir.

Babasının yokluğunda ailesini ayakta tutmaya karar veren Joe, sizce bu kararı için yeterince çabalayabilecek midir?

 

Creed II: Efsane Yükseliyor

10 Ocak 2019 / (2s 10dk) / Dram, Aksiyon

Yönetmen: Steven Caple Jr.

Oyuncular: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson

Creed: Efsanenin Doğuşu filminin ikincisi olan Creed II: Efsane Yükseliyor filminde, genç bir boksör olan Adonis Creed için hayat, bir denge sağlama mücadelesi haline gelmeye başlamıştır. Adonis bir sonraki büyük dövüşü için eğitimler aldıktan sonra ailesinin geçmişiyle bağları olan bir yarışmacı ile karşı karşıya gelecektir. Tam bu esnada Adonis ve Rocky ortak miraslarıyla birlikte yüzleşerek, savaşmaya değer şeyleri sorgulayacaklar ve hiçbir şeyin aileden daha önemli olmadığının farkına varacaklardır.

Peki ya sizin için bu böyle midir? Filmden kesitlerle bunu değerlendirmeye ne dersiniz?

 

Replikalar

10 Ocak 2019 / (1s 47dk) / Bilimkurgu

Yönetmen: Jeffrey Nachmanoff

Oyuncular: Keanu Reeves, Alice Eve, Thomas Middleditch

Başarılı bir nörobilimci olan William Foster, Replikalar filminde başrolü almı, işine ve ailesine tutkuyla bağlı olan bir adamdır. İşine bu kadar düşkün olan Foster, emeklerinin karşılığını alabilmek için bir proje üzerinde çalışmaktadır. Bir insan zihnini mükemmel bir şekilde bilgisayara aktarabilmenin eşiğinde olan Foster’ın dünyası, ailesinin bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesiyle tepetaklak olur. Bu üzüntüyle ailesini diriltmek isteyen başarılı bilimci meslektaşı Ed Whittle ile birlikte çalışmaya karar vererek onların klonlarını yaratmak için işe koyulur. Çalışmaları esnasında 4 kişilik ailesinden sadece 3 kişiyi geri getirebilme şansının olduğunu öğrenen Foster, aile üyelerinden birini döndürmekten vazgeçecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Özgürlük Yazarları

Peki bu üye kim olacaktır?

 

Nereus (Lanetli Sular)

 

11 Ocak 2019 / Korku, Gerilim

Yönetmen: Georges Padey

Oyuncular: Itziar Martinez, Dennis Mencia, Raul Walder

Film, arkadaşını ziyarete giden genç bir kadının hikayesini konu alır. Genç kadın  Sara, bir gün sehir dışında olan bir arkadaşını ziyaret etmeye karar verir ve güzel bir tatil yapmanın hayali ile yolculuğuna başlar. Sara arkadaşının yaşadığı yere vardığında havuz başında yapılan bir partiye katılır. Parti sırasında bir adam Sara’ya bulundukları yerden hemen ayrılmasını söyleyerek onu uyarır ve Sara bu durum karşısında bir hayli tedirgin olur. Genç kadın, adamın söylediklerini bir kenara bırakıp eğlenmeye başladığı esnada yüzme havuzunda bulunan bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Etraftaki herkes yaşanan olaylara anlam veremezken suyla temas eden herkesin tehlikede olduğunu anlarlar. Sara tam bu esnada derinlerde gizlenmekte olan yaratıktan kurtulabilmek için onunla karşı karşıya gelmek zorunda kalır.

Peki bu yüzleşmeden sonra Sara kurtulabilecek midir?

 

Manbiki Kazoku (Arakçılar)

17 Ocak 2019 / (2s 1dk) / Dram

Yönetmen: Hirokazu Kore-eda

Oyuncular: Lily Franky, Sakura Andô, Kiki Kirin

Filmin başrolünde yer alan Osamu ve ailesi hırsızlık yaparak geçimlerini sağlayabilmektedirler.  Günlerden bir gün Osamu ve oğlu bir marketten hırsızlık yapıp evlerine döndükleri esnada küçük bir kız ile karşılaşırlar. Dondurucu soğukta dışarıda kalan kızı ilk olarak evlerine almak istemeyen aile kızın yaşantısındaki zorlukları ve sıkıntıları öğrendikten sonra aralarına almaya karar verirler.

Aile geçimini zar zor sağlasa da gün geçtikçe küçük kız ailenin neşe kaynağı haline gelir fakat bundan sonra gizli bir sırrın ortaya çıkması ailenin ve küçük kızın hayatını nasıl değiştirecektir?

 

 Çiçero

 18 Ocak 2019 / Tarihi

Yönetmen: Serdar Akar

Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik, Ertan Saban

Filmin başrol oyuncularından biri olan İlyas Bazna, 2. Dünya Savaşı zamanlarında İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak görev yapmaktadır. Bu işi esnasında içeriden istediği birçok bilgiye ulaşabilen İlyas, Almanlar için casusluk yapmaya karar vererek “Çiçero” takma adıyla bu işe koyulur. Savaşın seyrini değiştirmesine rağmen T4 uygulaması ile engellilerin gaz odalarına gitmelerine, iğneyle uyutulmalarına hiçbir şekilde engel olamayan İlyas Bazna’nın savaşa olan etkisini ve savaş sonrasında yaşadıklarını beyazperdeye aktaran film oldukça etki uyandıracak filmler arasındadır.

 

Bir Aşk İki Hayat

 24 Ocak 2019 / Romantik, Dram

Yönetmen: Ali Bilgin

Oyuncular: Bergüzar Korel, Engin Akyürek, İpek Bilgin

Başrolde yer alan genç adam Umut, akşamki bir planı için iki seçenek arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır. Oldukça basit bir konuda yaptığı seçim Umut’un hayatının geri kalan kısmının değişmesine neden olacaktır. Bu seçimlerden biri onun hayatının aşkını bulmasına, Deniz ile tanışmasına neden olacakken diğer bir seçenek ise uçurumun kenarına doğru sürüklenmesine neden olabilecektir.

Bir aşk ve iki hayatı bu film ile birlikte net bir şekilde görebileceksiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*