En İyi Kore Dizileri

Son zamanlarda Türkiye’de televizyonlarda gösterime giren çoğu diziler, en iyi Kore dizilerinden uyarlanmış olup çok fazla izleyici kitlesi elde etmeyi başarmıştır.

En İyi Kore Dizileri

Çok fazla izleyici kitlesine sahip olan Kore dizileri son zamanlarda Türk yönetmen ve yapımcılarla bir araya gelerek baş rollerinde usta oyuncuların da yer almasıyla birlikte ekranlarda gösterilmeye başlanmıştır.

MR. SUNSHINE

EN İYİ KORE DİZİLERİNDEN BİRİ OLAN MR. SUNSHINE

YAPIM YILI: 2017-2018

YÖNETMEN: Lee Eung-Bok

OYUNCULAR: Lee Byung-Hun, Kim Tae-Ri, Yoo Yeon-Seok, Kim Min-Jung, Byun Yo-Han.

IMDb PUANI: 8.8

BÖLÜM SAYISI: 24

KONUSU: MR. Sunshine, 1900’lü yılların başında Güney Kore’nin Japon işgali öncesi dönemini konu almaktadır. Bu dönemde köle olarak doğmuş olan Eugene Choi(Lee Byung-Hun), küçük yaşta ailesinin katledilmesinden sonra Joseon’da daha fazla duramaz ve ülkeye gelen Amerika gemisine binerek Amerika’ya göç eder. Bunun ardından Choi, hayatta kalmak uğruna orduya katılmaya karar verir. Yıllar sonra Joseon’a asker olarak geri dönen Eugene’yi zorlu bir sınav bekliyordur. Usta oyuncuların oynadığı MR. Sunshine, romantizm ve aksiyonun bol olduğu tarihi bir dizidir.

KILL ME HEAL ME

YAPIM YILI: 2015

YÖNETMEN: Kim Jin-Man

OYUNCULAR: Ji Sung, Hwang Jung-Eum, Park Seo-Joon, Kim Yoo-Ri.

IMDb: 8.3

BÖLÜM SAYISI: 20

KONUSU: Kill Me Heal Me, son zamanlarda Türkiye’de de ekranlarda sıkça görmeye başladığımız Kore dizilerinden biridir. 2015 yılında en iyi dizi ödülünü almış olan dizi, varlıklı bir ailenin oğlu olan iş adamı Cha Do-Hyun(Ji Sung), çocukken geçirdiği bir tramva sonucunda Dissosiyatif kimlik bozukluğu hastalığından muzdarip olmasını ve kendi öz kişiliği de dahil 7 farklı kişiliğe (Cha Do-Hyun, Shin Se-Gi, Ferry Park, Ahn Yo-Sub, Ahn Yo-Na, Nana, ve Bay X) sahip olmasını ekranlara aktarmaktadır. Psikiyatrist olan Oh Ri-Jin (Hwang Hung-Eum), birgün Cha Do-Hyun’la tanışır ve onun iyileşmesine yardımcı olmaya çalışırken Cha Do-Hyun’un sahip olduğu kişiliklere aşık olmaya başlamaktadır. Oh Ri-Jin’in bu aşk serüveni içerisinde onu neler beklemekte olduğunu izleyerek hayranlıkla şahit olacaksınız.

DESCENDANTS OF THE SUN

YAPIM YILI: 2016

YÖNETMEN: Lee Eung-Bok

OYUNCULAR: Song Joong-Ki, Song Hye-Kyo,Jin Goo, Kim Ji-Won

IMDb: 8.6

BÖLÜM SAYISI: 16

KONUSU: Descendants Of The Sun, başarılı ve ödüllü geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir. 2016 yılının en başarılı yapıtlarından biri olan ve aynı yıl içinde 7 büyük ödül almış olan dizide, Yoo Shi-Jin( Song Joong-Ki)Birleşmiş Milletlerin barış askeri gücünde görev yapan bir yüzbaşı, Kang Mo-Yeon(Song Hye-Kyo) ise başarılı bir cerrahtır. İkili ilk kez bir hırsızlık vakasından dolayı hastanede karşmış ve tanışmışlardır. İkili bu tanışmalarından sonra bir kaç kez randevulaşarak buluşmuşlardır fakat bu buluşmalar esnasında Yoo Shin-Jin’in acil işlerinden dolayı ortadan kaybolmaktadır. Bundan dolayı ikili bu yaşanan olaylar üzerine yollarını ayırmak istemişlerdir fakat kader onları hiç beklenmedik anda tekrar karşı karşıya getirecektir.

SHE WAS PRETTY

YAPIM YILI: 2015

YÖNETMEN: Jung Dae-Yoon

OYUNCULAR: Hwang Jung-Eum, Park Seo-Joon, Go Joon-Hee,Choi Si-Won

IMDb: 8.3

BÖLÜM SAYISI: 16

KONUSU: She Was Pretty, 2015 yılında çokça ses getiren yapıtlardan biri olmaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2016 yılında Türkiye’de başrollerinde Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız ve Yiğit Kirazcı’nın yer aldığı ‘Seviyor Sevmiyor’ dizisi bu yapıtın uyarlaması olarak ekranlarda gösterime girmiştir. Başrol oyuncularından Kim Hye-Jin(Hwang Jung-Eum) küçükken çok güzel ve varlıklı bir ailenin kızı iken Ji Sung-Joon(Park Seo-Joon) ise şişman, çirkin, içine kapanık bir çocuktur. Ayrıca Hye Jin ve Sung Joon birbirlerinin çocukluk aşkıdır. Birgün Sung Joon yurtdışına taşınmak zorunda kalmış ve bu taşınmanın ardından ikili birbirleriyle zamanla bağlantıyı koparmıştır.Küçükken oldukça güzel olan Kim Hye-Jin, büyüdükçe babasının genleri yüzünden çirkinşelmeye başlamışken Ji Sung-Joon ise bunun aksine zayıflamaya ve yakışıklı olmaya başlamıştır. Bir gün Sung-Joon bir derginin baş editör yardımcısı olarak yurtdışından Kore’ye dönerek çocukluk aşkı Kim Hye-Jin’i aramaya başlar ve tam bu sırada olaylar ortaya çıkmaya başlar.

THE MASTER’S SUN

YAPIM YILI: 2013

YÖNETMEN: Jin Hyeok

OYUNCULAR: So Ji-Sub,Gong Hyo-Jin,Seo In-Guk,Kim Yoo-Ri

IMDb: 8.6

KONUSU: The Master’s Sun dizisinin konusu,hayaletleri görebilen Tae Gong-Shil(Gong Hyo-Jin)’in etrafında geçmektedir. Gong-Shil geçirdiği bir kaza sonrasında uzun süre boyunca komada kalır ve komadan çıktıktan sonra hayaletleri görebildiğini fark eder. Hayaletler Gong-Shil’in bulunduğu her yerde birdenbire karışısına çıkmaktadır. Gong-Shil bir gün Joo Joong-Won( So Ji-Sub) ile karşılaşır ve Joong-Won’a dokunduğunda hayaletlerin ortadan kaybolduğunu fark eder. Tam bu sırada başrol oyuncusu Gong-Shil, Joong-Won’un hayatının erkeği olduğunu düşünerek onun peşini bırakamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*