Aralık Ayında Vizyona Girecek Filmler

Aralık ayında vizyona girecek filmleri birçok farklı yönüyle sizler için derledik.

Aquaman

28 Aralık 2018 / 2s 24dk / Aksiyon, Macera, Fantastik

Yönetmen : James Wan

Oyuncular: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe

Kahramanımız Arthur Curry, kendiyle ilgili olan bir gerçeğikeşfetmektedir. Arthur Curry, okyanusların derinliklerinde inşa edilmiş olanAtlantis krallığının mirasçılarından biridir. Aquaman olarak anılan ArthurCurry’nin sinsi kardeşi Orm’da Aquaman’ın yer aldığı Atlantis tahtınıistemektedir. Kahramanımız Aquaman’ın tek yapması gereken kendisine kalmış olanmirasa sahip çıkmak ve halkının başında yer alarak onları korumaktır. Busüreçte Aquaman kendiyle yüzleşmenin yanında, bir kral özelliklerini taşıyıptaşıyamadığını da kendi kendine sorgulamak zorundadır.

Bumblebee

21 Aralık 2018 / 1s 54dk / Aksiyon, Macera, Aile

Yönetmen : Travis Knight 

Oyuncular: Haliee Steinfeld, John Cena, Jorge Lendeborg Jr.

Bumblebee henüz gençtir ve 1980’li yıllardan buyana tek başına kalmaktadır. Her seferinde nereye gitmesi gerektiğini bilemeyen ve tanıdığı kimse olmayan sarı autobot Bumblebee 1987 yılından beri sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu saklanma süreci boyunca güvenli bir liman olarak gördüğü Kaliforniya’da bir sahil kasabasına sığınır ve burada Charlie adında 18 yaşında bir genç kız tarafından keşfedilmektedir. Charlie Bumblebee’nin çalışma ihtimalinin olduğunu görerek onu atölyesine götürür ve tamir etmeye koyulur.Tamir işini sonlandırdığında ise Bumblebee’ın normal bir “tosbağa” olmadığını keşfeder. Bu keşiften sonra Bumblebee ile arkadaşlık kuran Charlie, arkadaşını onun peşine düşen aldatıcılardan koruyabilmek için Bumblebee ile bir maceraya ortak olur.

Zerk

21 Aralık 2018 / 1s 50dk / Gerilim

Yönetmen : Battal Karslıoğlu 

Oyuncular: Ahu Sungur, Ergün Demir, Açelya Elmas

Zerk, hayatını etkileyen kabuslardan kurtulmaya çalışan bir adamın hikayesini konu almaktadır. Köyde hemşirelik yapan genç kadın Fatma, kızının boğularak ölmesi sonucunda büyük bir yıkıma uğramıştır. Kızının ölümünü kabullenemeyen genç kadın bu durumu günler, haftalar geçmesine rağmen kabullenememektedir. Bu durumda olan kadın bu olanlar neticesinde gün geçtikçe akli dengesini kaybetmektedir. Bir gün kızının uyuduğunu düşünerek mezarlığa gider ve kızını evine getirir. Kızının yokluğu ile mücadele etmekte zorlanan Fatma gün geçtikçe kötüleşir ve sonunda intihar eder. Yıllar öncesinde gerçeklemiş olan bu olaylar uyku problemi olan ve hafıza kaybı yaşayan bir adamın kabusu olmaya başlamaktadır. Fakat adam bu olayları neden gördüğüne anlam verememeye başlar ve bu yaşanan olayların kendisiyle ilgili ne gibi bir bağın olduğunu araştırmaya başlar.

Kurtlar ve Çakallar

21 Aralık 2018 / 1s 47dk / Aksiyon

Yönetmen : Bilgehan Karaca 

Oyuncular: Tayfun Sav, Özcan Varaylı, Ali Buhara Mete

Kurtlar ve Çakallar, 1980 yılında yaşanmış olan ihtilalin devamında yaşanan olayları aktarmaktadır.

Yanımda Kal

21 Aralık 2018 / Romantik

Yönetmen : Mustafa Uğur Yağcıoğlu 

Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Meriş Aral, Murat Aygen

Yanımda Kal filmi, işkolik olan bir adam ile sokak şarkıcısı bir kızın hikayesini beyaz perdeye aktarmaktadır.

Eşitlik Savaşçısı

28 Aralık 2018 / 2s 0dk / Dram, Biyografik

Yönetmen : Mimi Leder

Oyuncular: Felicity Jones, Armie Hammer, Justin Theroux

On the Basis of Sex, hak eşitliğinin olması için mücadele eden RuthBader Ginsburg’ün ilham verici hikayesini anlatmaktadır. Ruth Bader Ginsburgişinde başarılı olan bir avukattır. Erkek sayısının kızlara göre çoğunlukolduğu bir ouldan mezun olan Ruth, kocası Marty ile okulda tanışmıştır.Hayatının birçok yerinde hak eşitsizliği ile karşılaşmış olan Ruth bu süreçtezorlu bir hukuk mücadelesine girmektedir. Bu aşamada Ruth, AnayasaMahkemesi’nin uygulamış olduğu cinsel eşitsizlik hakkında alınmış olan kararı  bozmaya çalışmaktadır. Bu denli büyük olan budavada Ruth’un tek destekçisi eşi Marty’dir. Filmde, insan hakları savunucusuolarak nitelendirilebilecek Ruth Bader Ginsburg’ün hayat hikayesinin yanı sıraonun kadın hakları için verdiği mücadeleyi de konu almaktadır.

Börü

28 Aralık 2018 / Aksiyon

Yönetmen : Can Emre, Cem Özüduru 

Oyuncular: Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Atıf Emir Benderlioğlu

Börü serisinin sinema filmi olarak yayınlanacak olan Polis ÖzelHarekat’ının en etkili savaş timi olan 34 50 telsiz kodlu Börü, vatan aşkı ile yanıptutuşmuş yalnız kahramanların destanını konu almaktadır.

Hayatım Yalan

21 Aralık 2018 / 1s 46dk / Komedi, Romantik

Yönetmen : Peter Segal

Oyuncular: Jennifer Lopez, Leah Remini, Vanessa Hudgens

40 yaşına basan Güzel kadın Maya, büyük bir alışveriş merkezinde çalışmaktadır. Maya kariyeri bakımından başarılı sayılabilecek bir geçmişe sahip bir kadın olmakla birlikte gerçekleştiremediği hayallerin üzüntüsüyle boğuşmaktadır. 40 yaşına girmesiyle birlikte riskli bir karar almakta olan Maya hayatını ve kendi potansiyelini yeniden keşfetmeye başlamaktadır. Bu keşif sırasında Maya kendisine sıfırdan bir hayat hikayesi yaratarak Madison Caddesi’nin elit zenginlerine zeki bir kadının neler yapabileceğini göstermektedir.

Aşkın Algoritması

21 Aralık 2018 / 1s 44dk / Bilimkurgu, Dram

Yönetmen : Drake Doremus

Oyuncular: Ewan McGregor, Lea Seydoux, Christina Aguliera

Aşkın Algoritması filmi, etkili ve büyük bir çalışma yapan iki meslektaşın başından geçen olayları konu almaktadır. Romantik ilişkileri geliştirmek ve bu ilişkileri mükemmelleştirmek adına bir teknoloji tasarlayan meslektaşların çalışmaları ilerledikçe, keşifleri hayal edebileceklerinden çok daha devasa bir hal almaya başlamaktadır.

Ruh Çağırma Seansı

21 Aralık 2018 / 1s 35dk / Korku

Yönetmen : Ben Demaree

Oyuncular: Dee Wallece, Tara Reid, Mischa Barton

Samantha, durumu pek iyi olmayan annesine yardımcı olmaya çalışan bir üniversite öğrencisidir. Genç kız eğitim hayatında hazırlamış olduğu kitap projesi ile ilgili araşatırma yapabilmek için karanlık geçmişi olan bir eve gitmeyi planlamaktadır. Genç kız, bu eve gitmesine engel olmaya çalışan annesine rağmen gizemli bu eve arkadaşlarıyla birlikte gitmektedir. Bu araştırmanın başlarında her şey yolunda giderken, bir gece ruh tahtasıyla oyun oynamaya başlayan arkadaşlar şeytani bir varlığı eve çağırmaktadır. Bundan böyle Samantha ve arkadaşlarına musallat olan bu varlıktan kurtulmaya çalışma mücadelesi başlamaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*